На зірці розгледіли гігантську аномалію


Опубликованно 15.04.2018 01:35

На зірці розгледіли гігантську аномалію

Міжнародна група астрономів виявила аномальні конвективні осередки на червоний гігант ?1 Gruis, розташованому на відстані 530 світлових років від Землі. Розміри цих бульбашок, викликані конвекцією плазми, досягають 120 мільйонів кілометрів, що складає чверть діаметра самої зірки. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті EurekAlert!.

Вчені вивчили деталі поверхні червоного гіганта в інфрачервоному діапазоні за допомогою комплексу оптичних телескопів Very Large Telescope в Чилі. Величезні гранули в сотні тисяч разів перевищують аналогічні освіти на Сонці, діаметр конвективних структур яких досягає 1500 кілометрів. Дослідники вважають, що це пов'язано з тим, що маса ?1 Gruis лише в 1,5 рази більше сонячної, однак по діаметру гігант в 700 разів більше Сонця.

Червоні гіганти утворюються, коли у не дуже масивної зірки головної послідовності вигорає водень. Вона починає стискуватися, в результаті чого її надра розігріваються і починаються процеси злиття атомів гелію в більш важкі елементи (вуглець і кисень). У результаті зірка скидає зовнішні шари і залишається білий карлик.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Категория: Наука