Вийшов з ладу супутник знайшов сотню нових екзопланет


Опубликованно 12.06.2018 02:00

Вийшов з ладу супутник знайшов сотню нових екзопланет

Міжнародна група астрономів оголосила про відкриття ста нових екзопланет, виявлених з допомогою вийшов з ладу в 2013 році космічного телескопа Kepler. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Вчені проаналізували 275 сигналів, виявлених транзитним методом, який заснований на виявленні падіння світності зірки, коли перед її диском проходить небесне тіло на одній лінії з спостерігачем. При цьому потускнение зірки має бути помітним і поступову, що дозволяє говорить про наявність обертаються навколо зірки об'єктів.

З числа всіх випадків транзиту 149 виявилися планетами, а з них, у свою чергу, 95 були новими. Деякі зміни світності були викликані сусідніми зірками або перешкодами від космічних апаратів на навколоземній орбіті.

Як пишуть дослідники, їм вдалося знайти планету, рік на якій триває 10 днів. Вона обертається навколо HD 212657, найяскравішої зірки, що має планету і виявленої телескопом Kepler.

Kepler — космічна обсерваторія NASA, запущена в 2009 році і призначена для пошуку екзопланет. В 2013 році в апарата відмовила система орієнтації, в результаті чого виявилося неможливо утримувати його в правильному напрямку. Тим не менш інженерам вдалося запобігти перехід телескопа в безпечний режим і пристосувати його для виконання певного кола завдань.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Категория: Наука