«Роскосмос» знайшов спосіб окупити витрати на МКС


Опубликованно 13.06.2018 02:35

«Роскосмос» знайшов спосіб окупити витрати на МКС

«Роскосмос» запланував до 2025 року за рахунок комерціалізації знизити в два рази власні витрати на Міжнародну космічну станцію (МКС), повідомляє РИА Новости.

«Ми плануємо до 2025 року до 50 відсотків наших витрат на МКС окупати за рахунок і космічного туризму, і проведення експериментів, і комерціалізації використання МКС», — заявив гендиректор «Роскосмосу» Ігор Комаров на форумі «Росія — країна можливостей».

Глава держкорпорації уточнив, що загальний обсяг інвестицій для всіх країн-учасниць МКС за весь час існування проекту склав більше 150 мільярдів доларів, а щорічно на підтримку і роботу на станції витрачається більше п'яти мільярдів доларів.

Раніше приватна російська компанія S7 запропонувала «Роскосмосу» взяти МКС в концесію після 2024 року та створити на основі орбітальної лабораторії транспортну систему для збирання в навколоземному просторі міжпланетних кораблів.

Всього в рамках Федеральної космічної програми на період з 2016 по 2025 рік на експлуатацію МКС планується витратити понад 250 мільярдів рублів бюджетних коштів. В 2018 році на ці цілі планується витратити близько 14 мільярдів.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Категория: Наука