У Сонячній системі знайшли загиблу планету


Опубликованно 23.06.2018 01:25

У Сонячній системі знайшли загиблу планету

Міжнародна група астрономів з Швейцарії, Франції і Німеччини вивчила алмази, виявлені усередині метеорита «аль-Махата ас-Ситта» (Almahata Sitta), і прийшла до висновку, що небесне тіло було частиною зруйнованої протопланети розміром Меркурій або Марс, яка колись існувала в Сонячній системі. Стаття вчених опублікована в журналі Nature Communications.

Метеорит з великими алмазними кристалами був частиною астероїда 2008 TC3, впав в Нубійську пустелю в Судані в 2008 році. Він відноситься до уреилитам — метеоритів, утвореним грубозернистими породами — олівіном і пироксеном. Крім того, в ньому виявлена висока концентрація вуглецю у вигляді графітів і алмазів.

Вчені підрахували, що для утворення алмазів, знайдених в «аль-Махата ас-Ситта», необхідно тиск понад 20 гигапаскаль. Це вказує на те, що кристали не могли виникнути в результаті зіткнення з поверхнею Землі, а зросли в надрах великого небесного тіла.

Таким тілом, швидше за все, була планетезималь — «зародок» планети. Якщо протопланета була не менше Меркурія, алмази утворилися б у її центрі. Якщо за розміром вона була порівнянна з Марсом, тоді кристали повинні були сформуватися на межі ядро-мантія. За словами вчених, результати дослідження стали першим надійним доказом існування в Сонячній системі вже зниклої планети.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Категория: Наука