Місто нафтовиків Альметьевск: чисельність населення

Опубликованно 31.07.2018 00:57

Місто нафтовиків Альметьевск: чисельність населення

Останнє десятиліття місто нафтовиків входить в чисто найблагополучніших населених пунктів Республіки Татарстан. Тут розташовується штаб-квартира нафтовидобувної компанії "Татнафта", яка забезпечує більшу частину бюджетних надходжень. Стабільна економічна ситуація позитивно впливає на чисельність населення Альметьєвська. Географічна інформація

Місто розташоване на лівому березі річки Зай (приплив Ками) в Закамье, на схилах Бугульминско-Белебеевской височини. В 265 км на північний захід знаходиться столиця Республіки Татарстан Казань. До найближчого міста – Леніногорська з Ромашкинским нафтовим родовищем (найбільшому на півдні Татарстану) – 39 км

Клімат в регіоні континентальний з не дуже холодною зимою і жарким літом. Найхолодніші місяці – січень і лютий з середньою температурою мінус 17,2 °C, середня температура в самому жаркому місяці (липні) становить плюс 14,9 °C. Загальні відомості

Місто є адміністративним центром однойменних району і міського поселення. За чисельністю населення Альметьевск (154 тисячі чоловік) знаходиться на четвертому місці в республіці. Територія міста займає площу в 114,98 кв. км.

Залізнична станція Альметьевская Куйбишевської залізниці знаходиться на відстані 13 км. Для повітряного сполучення використовується аеропорт сусіднього міста Бугульми, до якого 57 км. Поблизу проходить автомобільна дорога федерального значення Казань – Оренбург. Від Альметьєвська йде магістральний нафтопровід "Дружба" в Центральну Європу і місцеві нафтопроводи в російські регіони.

В поселенні розташовується офіс ПАТ "Татнафта", який є найбільшим міським платником податків. Крім того, тут працюють ще кілька нафтових підприємств і компаній, пов'язаних з цією галуззю. Наприклад, Алмет'евськ трубний завод, що виробляє нафтогазопровідні труби, і "Татнефтедор" – одна з найбільших компаній Татарстану з будівництва автомобільних доріг. Перші роки

Ймовірною датою появи поселення вважається 1719 рік, засновником став мулла Альма (або Альмет). Населений пункт перший час називався Альматово. У 1743 році через село пройшов тракт в Середню Азію, який прискорив економічний розвиток. За першої ревізії 1746 року в селі було дванадцять дворів, чисельність населення Альметьєвська становила близько "ста душ обох статей". Жителі села займалися сільським господарством, а також перевозили мідну руду з безлічі невеликих місцевих копалень на Богословський мідеплавильний завод.

Під час перепису 1859 року в селі було 214 дворів, чисельність населення Альметьєвська становила 1 518 казенних селян і башкирів. В селі працювала ямська станція, постоялі двори, невелика лікарня, водяний і вітряний млини, 3 мечеті та 2 школи-медресе. В селі щорічно проводився регіональний ярмарок. До 1910 році чисельність населення Альметьєвська досягла 2 628 людей, які жили в 500 дворах. Новітній час

Перші післяреволюційні роки важко далися жителям села, в громадянську війну і голодні 20-ті роки загинуло багато альметьевцев. Тільки на початку 30-х років починається економічне відновлення, оживають ремесла – виготовлення возів, саней, дьогтю. У 1930 році в селі проживало 3 100 осіб.

У 1948 році недалеко від села відкривають одне з найбільших родовищ країни – "Ромашкіно". Альметьевск став швидко зростати, на роботу стали приїжджати фахівці з усіх регіонів країни. У 1953 році село отримує статус міста. До 1959 році чисельність населення р. Альметьєвська збільшилася до 50 949 осіб. У подальші радянські роки місто швидко розвивалося, будувалися нові житлові мікрорайони і об'єкти інфраструктури. В останній радянський рік в місті проживало 133 000 чоловік.

У пострадянські роки число жителів мало незначну то позитивну, негативну динаміку, в основному за рахунок природного приросту. З 2010-го чисельність населення міста Альметьєвська постійно зростає завдяки стабілізації ситуації в нафтовидобувній галузі. У 2017 році досягнуто максимальну кількість жителів у 154 262 осіб. Зайнятість населення

Міський Центр зайнятості населення знаходиться за адресою: вул. Герцена, 86а. Державне установа реалізує комплекс заходів щодо сприяння збільшенню пропозицій робочих місць і зниженню негативного впливу безробіття на жителів міста. В останні роки у зв'язку з зростанням зайнятості і чисельність населення р. Альметьєвська також підвищується.

Зараз є такі вільні вакансії в Центрі зайнятості населення Альметьєвська : низькокваліфіковані працівники, у тому числі підсобний робітник, менеджер, кухар, охоронець, мийник посуду, з заробітною платою в 13 000-15 000 рублів; кваліфіковані співробітники, в тому числі поліцейський (кінолог) ІТТ, інженер, водій-охоронець ДБР 6 розряду, монтажник сталевих і залізобетонних конструкцій з заробітною платою в 17 000-30 000 рублів; висококваліфіковані співробітники, в тому числі газорізальник, головний бухгалтер, з заробітною платою 60 000-80 000 рублів. Автор: Цой Сергій 26 Липня, 2018

Категория: Новости Моды