Спростовано міф про появу людини


Опубликованно 09.08.2018 02:10

Спростовано міф про появу людини

Американські вчені прийшли до висновку, що ген FOXP2, пов'язаний з мовою і здатністю навчання мовам, не давав ніяких еволюційних переваг Homo sapiens. Раніше вважалося, що ця частина ДНК забезпечила сучасним людям перевагу перед неандертальцями та іншими архаїчними видами роду Homo. Про це повідомляє видання Science News.

FOXP2 кодує фактор транскрипції, який регулює активність інших генів. Показано, що мутації в гені пов'язані з розладами мови та мови. FOXP2 людини відрізняється від FOXP2 інших приматів двома амінокислотами. Крім того, в гені були знайдені ознаки тиску природного відбору, що вказувало на те, що він зіграв важливу роль в еволюції людини. Вчені встановили, що один з варіантів гена швидко поширилася серед людей близько 200 тисяч років тому.

У новій роботі дослідники провели статистичний аналіз різних генетичних варіантів FOXP2, використовуючи дані про геномах з двох баз даних — Human Genome Diversity Panel (HGDP) і 1000 Genomes Project phase 1. Виявилося, що при розгляді всіх людей незалежно від їх походження один з варіантів дійсно стає більш поширеним, ніж інші. Однак, якщо аналізувати африканців окремо від європейців і азіатів, то відмінностей не спостерігається.

Це пояснюється тим, що при міграції людей з Африки, деякі варіанти генів набули поширення за межами континенту, на якому люди з'явилися спочатку. По мірі росту популяцій на інших континентах окремі алелі FOXP2 отримали широке поширення. Подібна картина спостерігається і з деякими іншими частинами людського геному. Якщо б на «ген мови» впливав природний відбір, то він був би єдиною частиною ДНК з таким розподілом серед різних груп населення.

За словами дослідників, результати роботи не відкидають можливість того, що FOXP2 міг зіграти роль в еволюції людини, однак в будь-якому випадку цей ген не мав вирішального значення.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Категория: Наука