Знайдено новий механізм старіння


Опубликованно 10.08.2018 01:05

Знайдено новий механізм старіння

Вчені Віденського ветеринарного університету і Віденського медичного університету виявили новий механізм старіння, який обумовлений зниженням активності деацетилаз гістонів. Ці сполуки каталізують видалення ацетильной груп у гістонів — ядерних білків, що беруть участь в упаковці ниток ДНК та регуляції активності генів. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Дослідники виявили механізм у риб нотобранхов Фурцера (Nothobranchius furzeri), тривалість життя яких складає всього 3-4 місяці. Ці тварини швидко старіють, у них рано починають проявлятися вікові захворювання, включаючи дегенерацію нервової системи та рак.

Біологи показали, що рівень деацетилаз знижується по мірі старіння, що призводить до підвищеного синтезу CDKN1A — білка-інгібітора циклін-залежної кінази, який бере участь у клітинному відповідь на пошкодження ДНК. Це спостерігалося й у старіючих клітинах мишей.

За словами вчених, результати дослідження демонструють, що старіння тісно пов'язане з епігенетичної регуляції клітинного циклу і запрограмовано еволюцією. Зміни активності генів в цьому випадку можуть бути оборотними. Дослідники вважають, що в майбутньому стане можливою розробка сполук, здатних включити даний механізм.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Категория: Наука