В Єгипті відкопали нового Сфінкса


Опубликованно 10.08.2018 01:05

В Єгипті відкопали нового Сфінкса

В Єгипетському Луксорі виявлена нова статуя Сфінкса. Про це розповів голова управління у справах пам'яток старовини провінції Мухаммед Абдель Азіз, передає видання Youm7.

Артефакт виявили робітники під час будівництва нової дороги на Алеї сфінксів між Карнакским і Луксорским храмами. Знайдена статуя не схожа на інших сфінксів з баранячими головами, а нагадує «класичного» Сфінкса в Гізі — лева з головою людини.

Пам'ятник поки залишається в землі. За словами Азіза, статую неможливо вилучити, оскільки вона може зруйнуватися від різкої зміни навколишнього середовища.

У 2014 році в Луксорі була виявлена гробниця пивовара, вік якої становить понад 3200 років. Як з'ясували археологи, гробниця у формі букви Т належить Хонсо Їм-Хебу, який виготовляв напої для ритуалів, присвячених богині Мут. На стінах поховання виявлені прекрасно збереглися до наших днів малюнки, що зображують сцени з життя пивовара: від побутових до обрядових.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Категория: Наука