Знайдено спосіб наблизитися до швидкості світла


Опубликованно 13.09.2018 00:07

Знайдено спосіб наблизитися до швидкості світла

Вчені Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені (США) розробили супертонкий наноматеріал, виготовлений з кремнію та діоксиду кремнію, який дозволить космічним зондах розігнатися до 20 відсотків швидкості світла. Про це повідомляє видання Science Alert.

За словами дослідників, структура матеріалу дозволить конвертувати хвилі інфрачервоного (ІЧ) світла в імпульс, який може прискорити апарат до 60 тисяч кілометрів в секунду. Використання такого сонячного «вітрила» дозволить зондах досягти найближчих зірок протягом десятиліть, а не тисячоліть. Однак для розгону будуть використані не фотони, які випромінюються сонцем, а лазер, який посилає пучки ІЧ-радіації.

Труднощі створення «вітрила» полягає в тому, що навіть для маленьких апаратів площа поверхні, що уловлює фотони, повинна бути великою. У свою чергу, матеріал повинен бути дуже легким, щоб його власна маса не заважала розгону, але і не бути крихким. Крім того, він повинен витримувати високі температури, що виникають при бомбардуванні фотонами, і випромінювати енергію у вигляді тепла. Розроблений матеріал дозволяє вловлювати достатню кількість світла без перегріву.

Кремній володіє необхідним для розгону показником заломлення (відношенням швидкостей світла в середовищі і у вакуумі), а діоксид кремнію забезпечує вивільнення тепла. Оптимальне співвідношення цих компонентів необхідно буде встановити в подальших експериментах.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйтесь!Категория: Наука