Доведена смертельна небезпека сушарок для рук


Опубликованно 14.09.2018 00:32

Доведена смертельна небезпека сушарок для рук

Міжнародна група дослідників прийшла до висновку, що сушарки для рук можуть поширювати небезпечні для здоров'я мікроорганізми. За словами вчених, ці пристрої не слід розміщувати в туалетах лікарень, оскільки вони сприяють спалахів бактеріальних інфекцій. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Вчені проаналізували розповсюдження патогенів у туалетах лікарень у Франції, Італії і Великобританії. Фахівці відстежували рівні бактеріального забруднення протягом 12 тижнів в приміщеннях, де використовувалися або сушарки, або диспенсери для паперових рушників. Мікробні зразки бралися з повітря, а також з підлоги і інших поверхонь. Потім була проведена оцінка зустрічальності таких штамів, як золотистий стафілокок, ентерококи та ентеробактерії, включаючи кишкову паличку. Всі вони викликають незначні захворювання або небезпечні для життя інфекції.

Виявилося, що використання сушарок призводить до поширення великої кількості бактерій, включаючи ті, що володіють множинною лікарською стійкістю. За словами вчених, ці пристрої сприяють появі аерозолів, здуваючи мікроби з погано вимитих рук. Патогени поширюються по всьому приміщенню і можуть заразити пацієнта з ослабленим імунітетом, викликавши важковиліковну інфекцію.

Дослідники рекомендують використовувати паперові рушники, які вбирають в себе воду і мікроби, що залишилися на руках.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйтесь!Категория: Наука