Створено перший у світі космічний ліфт


Опубликованно 11.10.2018 15:32

Створено перший у світі космічний ліфт

Японські дослідники проведуть випробування прототипу космічного ліфта. Пристрій буде доставлено на орбіту наступного тижня з допомогою ракети-носія H-IIB. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Космічний ліфт — це гіпотетичне інженерна споруда, призначена для виведення вантажів у космос без використання ракет. Основний компонент пристрою — міцний трос, який тягнеться від поверхні Землі до орбітальної станції. Станція розташована на геостаціонарній орбіті, тобто знаходиться над однією і тією ж точкою, і підтримує трос за рахунок відцентрової сили. По тросу переміщується вантажний підйомник.

Прототип космічного ліфта являє собою невеликий ящик з двигуном розміром 6 на 3 на 3 сантиметри, а також 10-метровий кабель, натягнутий між двома невеликими супутниками. Камери на апаратах дозволять простежити за функціонуванням ліфта.

Також повідомляється, що будівельна компанія Obayashi планує використовувати технологію нанотрубок, щоб виготовити трос довжиною 96 тисяч кілометрів. Планується, що до 2050 року за допомогою ліфта в космос можна буде відправляти туристів.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйтесь!Категория: Наука