«Роскосмос» провалив розслідування аварії «Союзу»


Опубликованно 09.11.2018 00:18

«Роскосмос» провалив розслідування аварії «Союзу»

Комісія, що розслідує аварію ракети-носія «Союз-ФГ» з транспортним пілотованим кораблем «Союз МС-10», не змогла встановити причину виникнення неполадок, повідомив РІА Новини джерело в ракетно-космічній галузі.

Співрозмовник розповів, що в ході розслідування не отримала підтвердження жодна з розглянутих версій події, в зв'язку з чим аварійна комісія почне нове розслідування, що включає додаткову перевірку всього циклу виготовлення, складання, випробувань та передстартової підготовки ракети «Союз-ФГ».

Джерело зазначило, що в останні дні аварійна комісія схилялася на користь версії про помилку, допущену на Байконурі (Казахстан) при складанні ракети. Також окремі експерти не виключають, що спостерігається пошкодження датчика, що відповідає за сигнал до відділення бічного блоку, може не мати відношення до аварії, оскільки могло статися не до старту ракети при її складанні на Байконурі, а вже при падінні ступені на Землю або при завантаженні та перевезенні уламків блоків з Казахстану в Самару.

«Співробітникам аварійної комісії може тривати до тижня, щоб повторно вивчити виробничу і технічну документацію на ракету, звіти про її перевірки і підготовки на Байконурі, а також залишки блоків ракети, привезені в Самару з місця падіння», — зазначив співрозмовник.

«Стрічка.ру» попросила «Роскосмос» прокоментувати повідомлення інформаційного агентства. «Ми вже кілька разів ловили подібні "джерела" на те, що якісь околокосмические експерти на кухні з повітря беруть інформацію та поширюють її. Комісія продовжує свою роботу. Наступного тижня [підсумки розслідування] точно будуть оголошені, до тих пір ми не коментуємо таку інформацію», — заявили в прес-службі держкорпорації.

Остаточний звіт та перелік рекомендацій підприємствам ракетно-космічної галузі планувалося затвердити і подати голові державної комісії з проведення льотних випробувань пілотованих космічних комплексів, яким виступає глава держкорпорації Дмитро Рогозін, 30 жовтня.

В ході польоту «Союз-ФГ» з «Союз МС-10», що стартував 11 жовтня з космодрому Байконур до МКС, на 123-й секунді сталося аварійне відключення двигунів другого ступеня ракети. Перебували на кораблі космонавт Роскосмосу» Олексій Овчінін і астронавт НАСА Тайлер Ніколас Хейг задіяли систему порятунку, завдяки якій екіпаж здійснив аварійну посадку в спускової капсулі корабля. Після того, що сталося пілотовані пуски до МКС були припинені.

30 серпня Рогозін повідомив про витік повітря на МКС. Інцидент викликав отвір діаметром близько двох міліметрів в обшивці корабля «Союз МС-09», пристикованого до російського сегменту станції. Згодом стало відомо, що отвір з'явилося в результаті навмисного впливу свердла на обшивку корабля. Російським космонавтам вдалося оперативно закрити отвір, проте остаточні причини трагедії, а також винуватці і мотиви їх дій, в «Роскосмосі» досі не встановили.window._settings.components.eagleplayer = window._settings.components.eagleplayer || {}; window._settings.components.eagleplayer.enabled = true; window._settings.components.eagleplayer.templates = {"multiplayer":["9116","10737","10738","10739","10740"],"scroll":["10409","10410","10737","10738","10814"]}; window._settings.components.eagleplayer.relatedVideosHeight = 185;Категория: Наука