Виявлена нова користь частого вживання кави


Опубликованно 09.11.2018 00:18

Виявлена нова користь частого вживання кави

Вчені Інституту Циндао в Китаї показали, що вживання кофеїну знижує ризик розвитку розацеї — хронічного захворювання шкіри обличчя, при якому виникає почервоніння, відбувається запалення і розширення кровоносних судин. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Фахівці обстежили 82 737 жінок, які взяли участь у довготривалому дослідженні Nurses' Health Study II, в ході якого вивчався вплив різних чинників на здоров'я та розвиток захворювань. За весь період спостереження дослідники виявили 4945 випадків випадків розацеї протягом 1 120 051 людино-року. При цьому зі збільшенням кількості вживаного кофеїну ризик розвитку захворювання знижувався. Так, відношення ймовірності виникнення розацеї у тих, хто пив багато кави, до ймовірності хвороби у людей, хто вживав менше однієї чашки на місяць, становить 0,77.

За словами вчених, результати дослідження спростовують гіпотезу, згідно якої кофеїн може провокувати розацею. Однак механізм, що лежить в основі сприятливого впливу, поки залишається невідомим.Категория: Наука