Експозиція каменів у музеї самоцвітів в Алушті


Опубликованно 12.11.2018 00:34

Експозиція каменів у музеї самоцвітів в Алушті

Музей самоцвітів в Алушті – заклад, де можна знайти рідкісні дорогоцінні камені. Крім цього, тут знаходяться екземпляри незвичайної форми, що зберігаються і як експонати, і як предмети колекції.

Виникнення

Музей з'явився на початку 90-х років, однак до цього моменту існував його фактичний аналог. Музей каменю і самоцвітів Алушти перебував під опікою дворянського роду і був попутно місцем, де навчалися ремісники регіону.

Вже майстри вирішували, які камені потрібно обробляти, а які краще залишити як приклад їх первісної краси. Прикраси продавалися на ринку або переходили іншим способом до рук покупців. Товари інколи обмінювалися на інші. Але найчастіше – на певного роду послуги. Через певний час музей був закритий. З'явився він знову тільки тоді, коли один приватний інвестор захотів відродити заклад на свої особисті гроші.

Поповнення колекції

Експонати в музеї можуть з'являтися тільки двома способами. Або вони купуються на гроші музею, а після розміщуються в якості його постійної колекції, які виставляються на певний строк, а через обумовлену дату знову повертаються власникам.

У колекцію входять як оброблені камені, так і прості прикраси. Крім цього, в музеї каменю і самоцвітів можна знайти інструменти, якими обробляється гірська порода. Але так як музей маленький і існує на приватні кошти, їх не так багато. Якщо вважати загальна кількість експонатів, що їх буде не більше трьохсот. Це кількість з'явилося не просто так і повністю показує можливу місткість, відвідуваність музею.

Кожен експонат має певне свідчення справжності. Документ дозволяє не просто виставляти камені і прикраси в інших музеях, але і формувати приватну колекцію. Продавати можна як експонати, так і суміжні права користування. Це дає музею додаткові засоби для існування, поповнюючи його фонди. Кількість екземплярів колекції

Як вже було сказано, музей самоцвітів Алушти налічує триста примірників. Треба розуміти, що в цю кількість входять не тільки каміння. Велика частина включає в себе неграновані камені, хоча є і оброблені екземпляри. Музей самоцвітів зберігає кілька цінних експонатів, придбаних на торгах.

Знаходиться музей під захистом держави. І хоча починання та є приватною ініціативою, воно все одно спирається на покровительство уряду країни. Після переходу Криму до складу Російської Федерації музей самоцвітів не закрили. Його залишили без змін, навіть додавши джерела фінансування. Заклад працює, тільки тепер за іншими законами.

Правила відвідування

Кожен охочий може прийти в музей, головне, придбати квиток. Щоб соціально незахищені групи громадян могли також ознайомитися з зібраними колекціями, у музеї діє гнучка система лояльності. Пенсіонери можуть приходити безкоштовно, студенти і школярі набувають квиток зі знижкою. Також є дні, коли вхід у заклад абсолютно нічого не коштує, але, як правило, такі дати оголошуються заздалегідь.

Музей являє собою кілька об'єднаних кімнат, де виставлені екземпляри колекцій. Відвідати їх можна за пару хвилин, якщо швидко пройти всі зали. Якщо ж розглядати кожний предмет, попутно питаючи у екскурсовода, звідки і як він з'явився на світ, обхід займе або годину або дві години часу. Є кілька екскурсій, так що якщо є бажання подивитися на багато експонатів відразу, потрібно виділити мінімум пару днів.

Одночасно у музеї самоцвітів можуть перебувати не більше семи осіб. Одна екскурсія триває годину, так що прохідність музею становить мінімум сто чоловік в день.

Де знаходиться?

Знаходиться музей самоцвітів у місті Алушті, розташованому на півострові Крим. Є кілька способів дістатися до музею. Приїхати в місто Алушту, зняти готельний номер. Відвідати відразу кілька пам'яток цього регіону, а вже після - і музей в тому числі. Коштує квиток не так багато, і відвідування дозволить познайомитися з відмінною колекцією. Крім цього, можна найняти ще й екскурсовода, який буде пояснювати, що означає кожен окремо взятий експонат.

Якщо їхати з інших країн, не з Російської Федерації, то варто для початку купити квиток. Вже після повторити всі дії алгоритму, щоб у підсумку все одно потрапити в музей. Якщо ж з'явиться бажання подивитися саме на колекцію музею, не виїжджаючи з рідного міста, є можливість відкрити офіційний сайт закладу. І подивитися, в яких місцях виставляється колекція і коли вона буде привозитись в наступний раз. Ніщо не заважає купити квиток саме в цей заклад і подивитися більшу частину експозиції музею самоцвітів в Алушті, не вирушаючи в це місто.

Звичайно, будуть інші екскурсії, або їх не буде зовсім. Це спосіб для тих людей, що не зможуть найближчим часом вирушити в Крим, а колекцію хотіли б побачити. Сам музей планує незабаром, до 2022 року, відкрити нову філію, зібравши в ньому саме інструменти обробки. Поки йдуть пошуки місця та збір додаткових екземплярів колекції. Автор: Оксана Сергєєва 29 Вересня, 2018Категория: Новости Моды