Як мертвому припарка. Що це означає?


Опубликованно 13.11.2018 00:24

Як мертвому припарка. Що це означає?

Російська мова не даремно вважається одним з найскладніших мов. І не тільки з-за розгалуженою і великою граматичної системи. Багато в нашій мові обертів, що прикрашають мова, роблять її більш виразною, яскравою, експресивної. Одним із засобів досягнення образності мовлення є стійкі вираження - фразеологізми. Кожен з них побудований на метафорі, тобто порівнянні.

Ідіоми, часом парадоксальні за своїм змістом, але цілком прості і зрозумілі за змістом, який закріплений за певною фразою історично обумовлений колективною свідомістю людей. Яскравим тому прикладом є фразеологізм "мертвому припарка". Про його значення, походження, можливі варіанти вживання в мові і ви дізнаєтеся з цієї статті.

Мертвому припарка: значення та принцип побудови

Для того щоб грамотно використовувати в мовленні фразеологізми, щоб їх вживання виявилося доречним в тій чи іншій комунікативній ситуації, необхідно насамперед знати зміст ідіоми. Вираз "як мертвому припарка" означає непотрібність і недоцільність будь-яких дій.

Використовується фраза і для того, щоб передати нікчемність якої-небудь речі, показати її непотрібність. Наприклад, якщо вам наполегливо пропонують купити будь-б то не було річ, при цьому не розуміючи ваших ввічливих відмов, буквально "впарюють", висловлюючись мовою продавців, свій товар, то доречно буде досить жорстко осечь нав'язливого торговця. Для цього підійде вже знайома нам фраза "як мертвому припарка".

Побудований фразеологізм за принципом порівняння, тобто вживаючи цей вираз, ми мимоволі порівнюємо те чи інше дію людину або предмет, які ми оцінюємо як непотрібні, з корисністю припарки для мертвого.

Що таке припарка?

З померлим все зрозуміло, а ось слово припарка у деяких, мабуть, викличе питання. Тому роз'яснимо його значення.

Припаркою раніше називали будь-які компреси, з допомогою яких лікували хвороби. Зараз сенс слова розуміється вузько. Припаркою прийнято називати засіб лікування, при якому на хворе місце накладається гаряча пов'язка з лікарським засобом - це може бути трав'яні настої, нагріті насіння рослин, торф, зола... В основному, як ви вже здогадалися, такий метод лікування використовується народної, нетрадиційної медицини.

Можливо, ви знайомі з цією процедурою під іншою назвою. Синонімами до слова "припарка" будуть такі слова, як компрес або компрес.

Такі процедури проводять при опіках, ранах, забиттях і інші пошкодження шкірного покриву, також лікують компресами головний біль, знімають температуру.

Навіщо мертвому припарка?

Дізнавшись, що ж це таке - припарка, виникає резонне питання: а навіщо її робити мертвому, адже від смерті вже нічим не врятувати. Правильно - нема чого. Рівно таке ж питання виникає у нас, коли ми оцінюємо чиїсь недоцільні дії.

Нікчемні, безглузді вчинки викликають подив, а часом навіть обурення. Щоб виразити свої емоції, як не можна краще підійде фраза "мертвому припарка". Влучна і точна, експресивна і виразна, вона добре передасть сенс того, що ви думаєте з приводу поведінки будь-якої людини.

Не перестарайтеся

Однак не варто забувати про те, що занадто бурхливий і яскраве вираження наших думок і почуттів, особливо негативних, часто може бути неприємним нашому співрозмовнику або навіть образити його. Тому потрібно знати не тільки, що означає "як мертвому припарка", але і розуміти, наскільки доречно вживання даного фразеологізму, адже в деяких ситуаціях він може прозвучати досить грубо і різко. Якщо ви не хочете уславитися, як зараз модно говорити, вербальним агресором, завжди враховуйте особливості сприйняття людиною ваших слів, склад аудиторії, випадок і привід вашого спілкування.

Наприклад, перебуваючи у вищому суспільстві, відвідуючи світський раут, спілкуючись з богемою, та в інших випадках, що передбачають спілкування на літературному, чистою мовою, вживання даного фразеологізму небажано. Ця ідіома більше відповідає ситуації невимушеного спілкування, не обмеженого жорсткими умовними рамками.

Синонімічні фразеологізми

Як і у багатьох інших фразеологізмів російської мови, у вираження "як мертвому припарка" існує ряд синонімічних ідіом, тобто таких, які схожі за значенням і які можна вжити замість даної фрази. До таких синонімів ставляться вираження: "як собаці п'ята нога", "як козі баян" або "як возі п'яте колесо". Звичайно, ви можете придумати і свої порівняння для того, щоб показати марність чого-небудь, ми розповіли про те, що вже вкоренилася в нашій національній свідомості і закріплено в словнику. Автор: Анастасія Казюлина 10 Жовтня, 2018Категория: Новости Моды