НАСА відповіло на загрозу припинення поставок РД-180


Опубликованно 16.11.2018 00:06

НАСА відповіло на загрозу припинення поставок РД-180

НАСА у відповідь на можливе обмеження поставок російських двигунів РД-180 в США послалося на необхідність виконання Москвою контрактних зобов'язань, повідомляє РИА Новости.

«Компанії, що забезпечують запуски супутників і наукових інструментів для НАСА на комерційній основі, а також доставляють вантажі на Міжнародну космічну станцію, відповідають за забезпечення пускової системи, необхідної для виконання контрактної місії. Якщо деякі деталі з якої-небудь причини стають недоступними, компанії несуть відповідальність за вчинення необхідних кроків для виконання контрактів», — заявили в американському космічному агентстві.

У серпні 2018 року у Вашингтоні оголосили про підготовку нових санкцій проти Росії з-за інциденту в Солсбері (Великобританія). У відповідь на це російський сенатор Сергій Рябухін заявив, що Москва може обмежити поставки в США ракетних двигунів РД-180, які компанія United Launch Alliance використовує в першій ступені ракети-носія Atlas 5.

Силові агрегати випускає НВО «Енергомаш». У січні 2018 року гендиректор підприємства Ігор Арбузов заявив, що більше половини виручки заводу формується з постачання двигунів у США — РД-180 для United Launch Alliance і РД-181 для Orbital ATK (в даний час входить в Northrop Grumman).

Зокрема, в 2018 році підприємство планує поставити замовникам силові агрегати трьох типів — 11 двигунів РД-180, шість двигунів РД-181 і два РД-191, тобто з 19 силових двигунів 17 призначені для США, тоді як Росії потрібно всього два.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Категория: Наука