Що представлено в Літературному музеї Москви


Опубликованно 16.11.2018 00:08

Що представлено в Літературному музеї Москви

Державний літературний музей в Москві є найбільшим музеєм літератури на території Росії. Також він відноситься до одних з найбільших музеїв. За період своєї роботи він став не тільки величезним сховищем творів літератури, в тому числі і рукописів, цінних предметів мистецтва, зібраних з усього світу. Зараз це ще й великий сучасний центр дослідження вітчизняної та світової літератури і багатофункціональний методичний центр.

В даний час в колекціях Літературного музею Москви, можна сказати без перебільшення, зберігається історія російської книжкової культури за більш ніж п'ятистолітньої період. Експонати музею розподілені по 11 майданчиків і оповідають про розвиток літератури з XVII століття до сучасного часу. Територіальне розташування

Організація зараз має 11 філій. 1 філія, а саме Інформаційний культурний центр «Музей А. В. Солженіцина» розташований в місті Кисловодськ. Інші відділення знаходяться в столиці. У число їх входить будинок В. С. Остроухова в Трубниковском провулку.

Історична довідка

Свою історію літературний музей в Москві починає з 1934 року. Саме тоді за пропозицією Ст. Д. Бонч-Бруєвича було покладено початок славній історії цього культурного центру. Саме його й обрали на посаду першого директора цієї організації.

За сім років роботи співробітники музею зібрали понад трьох мільйонів експонатів. Серед них фоліанти, рукописи, фрески та інші цінні предмети. Це був період становлення музею як такого. Саме в той час був зібраний першокласний колектив професіоналів своєї справи, повністю занурених у процес роботи. Ними була розгорнена бурхлива видавнича та наукова робота.

У 1941 році більша частина зібрання музею була вилучена і відправлена на відповідальне зберігання архіву НКВС. Ця подія негативно позначилося на організації. Однак музей швидко оговтався від цього. Співробітники розгорнули бурхливу діяльність по збиранню експонатів. Завдяки цьому музей незабаром повернувся до своїх розмірах і став найбільшим центром зберігання і вивчення письмових цінностей у нас в країні.

Квітень 2017 року ознаменувався для організації зміною офіційної назви. Тепер вона гордо носить оновлене ім'я: Державний музей історії російської літератури імені Володимира Даля. Цей формат і сама ідея музею тепер повністю розкриває у всій красі місію організації і втілює основну думку, вкладену в неї самим ідейним організатором - В. Д. Бонч-Бруевичем.

Зараз загальна кількість експонатів музею давно вже перевалило за півмільйона примірників. Таку значну кількість дозволило створити 11 тематичних експозицій.

Історія музею на Трубниковском провулку

Будівля музею споруджена в 20-х роках XIX століття. Воно неодноразово перебудовувалася в 1858, 1870, 1889 роках, проте не втратило своїх архітектурних особливостей. З 1890 року будинок перейшов у володіння В. С. Остроухову. Він був художником, а також меценатом і неабияким колекціонером. Саме у своєму маєтку він створив музей. В колекції музею було чимало полотен, видатних вітчизняних і зарубіжних живописців. Перлиною було чудове зібрання ікон.

У 1905 і 1914 роках садиба двічі перебудовувалася вже з-за розростання колекцій. Для них були добудовані додаткові приміщення. Так виник відомий на всю Москву Домашній музей на Трубниковском провулку.

Після Революції музей, до того часу перебував у приватній власності, націоналізували. Його колишнього господар отримав посаду беззмінного доглядача. Сам особняк і його колекції зробили відділенням Третьяковської галереї під назвою "Музей іконопису і живопису ім. В. С. Остроухова". У 29 році XX століття, одразу після смерті зберігача, музей був закритий, а його колекції передали великим музеям.

Дещо пізніше, а саме в 1979 році, будова віддали в підпорядкування Літературному музею Москви. Будівля була повністю відреставрована і відновило свій зовнішній вигляд, який був у нього перед початком XX століття. Інтер'єр і внутрішнє розташування приміщень також були відтворені і повністю відповідають тій епосі. У 1992 році садибі Остроухова було присвоєно звання виставкового павільйону ДЛМ. Музейний відділ, що відповідає за літературу двадцятого століття, змінив назву, і тепер це «Будинок В. С. Остроухова в Трубниках».

Напрями діяльності організації

Музей в даний час проводить величезну кількість культурних заходів. Фахівці та співробітники організації невпинно працюють над вивченням наявних у них в розпорядженні матеріалах.

У всіх відділах Державного музею імені в. І. Даля вирує творче життя. Щодня в стінах організації проходить велика кількість заходів, спрямованих на абсолютно різні цільові групи населення. Автор: Оксана Сергєєва 10 Жовтня, 2018Категория: Новости Моды