Названа несподівана причина поширеного раку


Опубликованно 17.11.2018 00:34

Названа несподівана причина поширеного раку

Дослідники з Мюнхенського технічного університету (Німеччина) з'ясували, що мікрофлора кишечника може сприяти розвитку ракових пухлин в товстому кишечнику навіть без виникнення запальних процесів. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Колоректальний рак — один з найпоширеніших типів злоякісних пухлин. Щорічно виявляється близько 600 тисяч нових випадків цього захворювання, ризик його розвитку, як і багатьох інших форм раку, підвищується з віком.

В ході дослідження були використані миші без мікрофлори, у яких був активований фактор транскрипції ATF6. Це з'єднання регулює роботу генів, залучених у розвиток клітинного стресу. Вони включаються при накопиченні неструктурованих білків в порожнинах ендоплазматичної мережі, намагаючись відновити функції клітини через зупинку синтезу білків і активацію систем відновлення білкових сполук. Якщо реакція на несвернутые білки (UPR-реакція) виявляється неефективною, то запускається процес програмованої клітинної загибелі.

Виявилося, що сама по собі UPR-реакція не призводить до виникнення злоякісних новоутворень, проте при трансплантації мікрофлори в кишечник тварин починають розвиватися ракові пухлини.

Фахівці також проаналізували дані, отримані при обстеженні 541 пацієнта з раком товстої кишки. У тих випадках, коли спостерігалася підвищена активність ATF6, у хворих збільшувався ризик рецидивів. Таким чином, підсумовують вчені, хронічне запалення кишечнику не впливає на ймовірність розвитку колоректального раку. Майбутні дослідження мають допомогти з'ясувати, які компоненти мікрофлори впливають на перебіг захворювання, і розробити мікробну терапію раку.Категория: Наука