Названо подовжує молодість мозку речовина


Опубликованно 18.11.2018 00:04

Названо подовжує молодість мозку речовина

Вчені Науково-дослідного інституту Глэдстоуна (США) визначили раніше невідомі функції білка клото, рівень якого в організмі людини, як відомо, знижується з віком. Виявилося, що молекула захищає мозок від запальних реакцій і запобігає розвитку старечих захворювань центральної нервової системи (ЦНС). Стаття опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Відомо, що підвищена активність білка клото збільшує тривалість життя експериментальних тварин, а дефіцит молекули провокує швидке старіння. Вчені з'ясували, що клото у великій кількості міститься в судинному сплетінні шлуночків мозку — структурі, яка виробляє спинномозкову рідину і є бар'єром між імунною системою і ЦНС. При цьому зменшення кількості клото в сплетінні з віком посилює запальні процеси в мозку.

Дослідники показали, що у молодих мишей, яким за допомогою вірусних векторів була введена мутація в ген Klotho, спостерігалася підвищена активність прозапальних факторів і інфільтрація (проникнення) макрофагів — імунних клітин, що захоплюють і поглинають чужорідні для організму частинки. Подібне відбувається і у немутантных старих мишей.

Крім того, вчені помітили, що дефіцит клото викликає зміни в гіпокампі, що відповідає за перехід короткочасної пам'яті в довготривалу. Тут підвищувалася активність мікроглії — імунних клітин, які беруть участь у забезпеченні нейронної пластичності, когнітивних функцій і розвитку неврологічних захворювань.window._settings.components.eagleplayer = window._settings.components.eagleplayer || {}; window._settings.components.eagleplayer.enabled = true; window._settings.components.eagleplayer.templates = {"multiplayer":["9116","10737","10738","10739","10740"],"scroll":["10409","10410","10737","10738","10814"]}; window._settings.components.eagleplayer.relatedVideosHeight = 185;Категория: Наука