Наука

Яка пообіцяла знищити людство робот Софія встала на ноги

В рамках виставки CES 2018 фахівці Hanson Robotics показали робота Софію з ногами. До цього вона не могла пересуватися і у неї відсутня нижня половина тіла. Відео з демонстрацією нових можливостей Софії опублікувало видання CNET. На даний момент вона може ходити зі швидкістю один кілометр на годину, а також виконати кілька танцювальних рухів.

Софію... ( подробнее )

Знайдений самий потужний джерело енергії

Ізраїльські та американські фізики показали, що в результаті злиття кварків виділяється до 10 разів більше енергії, ніж у процесі термоядерного синтезу. Дослідження опубліковане в журналі Nature.

До таких висновків автори дійшли, аналізуючи злиття двох короткоживучих важких баріонів. Виявилося, що народження таких частинок, що відбувається... ( подробнее )

Оксфордський словник назвав слово року

Оксфордський словник оголосив youthquake словом року. Цей термін означає культурні, політичні або соціальні зміни, викликані впливом молодого покоління, йдеться на сайті видавництва Oxford University Press.

Відзначається, що youthquake було обрано словом року, так як в 2017-му його використовували в п'ять разів частіше порівняно з 2016-м.... ( подробнее )

Розкрито джерело невідомих космічних радіосигналів

Міжнародна група вчених з Італії та США з'ясувала, що таємничий радиоисточник в галактичному скупчення Abell 2626 — це турбулентні вихори в міжгалактичному середовищі, які прискорюють заряджені частинки. Про це повідомляється в препринте, опублікованому в репозиторії arXiv.org.

Abell 2626 знаходиться на відстані 700 мільйонів світлових... ( подробнее )

У Росії визнали нездатність флоту захистити країну

Доктор військових наук, капітан першого рангу Костянтин Сівков назвав головні проблеми ВМФ Росії, які проявилися в ході сирійської операції. Статтю експерта опублікував «Військово-промисловий кур'єр».

Сівков зазначив недоукомплектованість авіагрупи важкого авіаносного крейсера «Кузнєцов», причиною чого, на думку експерта, стало «відсутність... ( подробнее )

Названі наслідки ядерного удару по Вашингтону

Аналітик National Interest Деніел ді Петрис оцінив наслідки можливого ядерного удару КНДР по столиці США — Вашингтону.

Від вибуху північнокорейської атомної бомби потужністю до 250 кілотонн у тротиловому еквіваленті) в центрі міста, зазначає автор, постраждають близько мільйона чоловік (412 880 убитих і 412 880 поранених) в столиці і її... ( подробнее )

Розкрито несподіване походження Марса

Міжнародна група дослідників з'ясувала, що Марс, ймовірно, утворився в поясі астероїдів, що в півтора рази далі від Сонця, ніж його сучасна орбіта. Стаття астрономів опублікована в журналі Earth and Planetary Science Letters. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті Phys.org.

Вважалося, що Земля і Марс сформувалися у відносній близькості... ( подробнее )

«Інопланетним» сигналам знайшли несподіване пояснення

Астрономи Канадського інституту передових досліджень з'ясували, що швидкі радиовсплески, ймовірно, виникають через екзотичних умов, створюваних сильними магнітними полями від нейтронних зірок або чорних дір і щільним іонізованим газом. Стаття дослідників опублікована в журналі Nature. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті EurekAlert!.

Швидкі... ( подробнее )

Секс обезголовленого богомола зняли на відео

Видео: Deep Look / YouTube

YouTube-каналі Deep Look опублікував ролик, на якому зображена самка богомола, спаривающаяся з раніше обезголовленим нею самцем. На відео з сексуальним канібалізмом, зняте у Східній Сьєррі (Каліфорнія), звернуло увагу Daily Mail.

Перед спарюванням самка відкусила самцю голову. Після цього тіло самця... ( подробнее )

У Китаї знайшли останки гігантських дерев-грибів

Китайські дослідники з Нанкинского інституту геології і палеонтології виявили кілька добре збережених скам'янілостей найдавніших дерев, вік яких досягає 372-393 мільйона років. Вони ставилися до вимерлого класу кладоксилопсидов, відрізнялися від сучасних рослин іншою структурою водопровідних тканин в стовбурі і за формою нагадували гігантські гриби.... ( подробнее )